Open Menu

Blog

Lyon (Francie) - závod OPEN APNEE

V pátek, 25. května ráno, se část závodního týmu Apneaman vypravila na týmový závod do Lyonu.

Jmenoval se OPEN APNEE a byl velice unikátní, protože se zde soutěžilo v pěti různých disciplínách. A to ve statice, dynamice s ploutvemi a bez ploutví, speed 100 a 16x50. Závody probíhaly pod organizací C-MAS a toto byl první ročník.

Účastnilo se 9 týmů po pěti atletech. Náš tým byl ve složení: Martin Zajac, Michal Švadlenka, Michal Rišian, Jana Škrobová a Katka Šuranská. Našeho dalšího borce Miroslava Ševčíka jsme propůjčili jednomu z francouzských týmů.

A jak už to tak bývá, kde je Apneaman, tam slunce svítí. Bylo krásné sobotní ráno a na venkovním 50-ti metrovém bazénu se sešly dva národy, připravené změřit své schopnosti. A co se nestalo! My vyhráli soutěž družstev! Bylo to pro nás velké překvapení, protože zde závodila i část francouzské reprezentace a některé disciplíny jsme si zkusili poprvé.  Také se vyhlašovaly jednotlivé závody, kde jsme získali 6 zlatých,1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. 

 

A tady jsou nejlepší týmové výkony:

Kateřina Šuranská
1. Místo v STA s výkonem  6:04
1. Místo v Speed apnea 16x50 v novém národním rekordu CMAS za 16:14

Michal Rišian
1. Místo v DYN v novém CMAS NR 210m
1. Místo v DNF v novém CMAS NR 166m

Martin Zajac
1. Místo v STA s výkonem 6:23
1. Místo v Speed apnea 100m v novém CMAS NR 40,2

Michal Švadlenka
3. Místo v Speed apnea 16x50 v novém CMAS NR 14:55

 

Vítězství jsme oslavili v Steak housu, protože tohle je “základ správné freedivingové výživy“. Také jsme si pochutnali na francouzkém víně a šampaňském. Jednoduše řečeno, vychutnávali jsme si Lyon plnými doušky.

Následující den však přišel čas vrátit se.  Celou cestu pršelo, to asi Francie plakala, že už odjíždíme… No nic, tak zase za rok!

Jindřiška Zajacová

 

Zpět na výpis

Partneři