Open Menu

Blog

Apneaman Training Camp 2020

Prvního listopadu jsme po „trochu“ větším organizačním úsilí konečně odletěli do Egypta do FreedivingWorld centra v Sharm el Sheikhu na již tradiční tréninkovou akci pod názvem ATC – Apneaman Training Camp. Tato akce je určena pro všechny levely, jedinou podmínkou je mít za sebou alespoň základní kurz freedivingu. Tentokrát nás kvůli celosvětové situaci odletělo jenom 14 studentů a tři instruktoři. Když zvážíme všechny letošní cestovní komplikace a extra výdaje, tak je vůbec zázrak, že jsme dorazili do Sharmu v tak hojném počtu …

Úroveň apnea vzdělání a výkonnosti našich studentů byla opravdu různorodá. Od začátečníků až po velice zkušené rekreačně sportovní freedivery. Všichni se těšili na moře a měli obrovskou chuť a motivaci k učení a překonávání vlastních limitů. Kurz měl celkově velice vysokou úroveň a průběžně padala spousta hodnotných osobáku. Aby taky ne! Kurz/trénink je postavený na komplexním přístupu a respektuje individuální tempo každého účastníka. I když jsme byli u moře a voda měla luxusních 28°C, tak jsme poměrně dost času strávili dýcháním, strečinkem, mentálním tréninkem, statikami a dynamikami ve 25ti metrovém bazénu, jízdou na sledu pro nácvik hlubší relaxace a vyrovnávání tlaku … a pak samozřejmě skupinově-individuálními rozbory všeho, co se dělo. Občas se některým studentům zdálo, že jsou unaveni, že je program nabitý až moc …, ale jak se říká, zdání často klame! Den za dnem se učili nové věci a zvyšovali postupně své výkony a to až do konce kurzu.

 

 

Třešničkou na dortu byla možnost účastnit se AIDA mini závodu, který se organizoval díky pokusu o světový rekord slovinské závodnice a mnohonásobné světové rekordmanky Alenky Artnik v CWT – konstantní zátěži. Někteří studenti využili tuto jedinečnou možnost dát si ponor v reálných závodních podmínkách a někteří si jenom užili zajímavou podívanou na Alenku, jak tam elegantně a s grácií „vyšvihla“ krásných 114m! Byla radost pohledět na takový výkon!  Za náš tým si kromě mě a mé dcery Jindřišky zazávodilo ještě pět našich studentů. I přesto, že všichni říkali, že bylo výrazně náročnější dát hlubší ponor v závodních podmínkách se vší tou „parádou“ kolem, kdy se musíte zanořit v podstatě v určitý čas, tak si všichni naši závodníci dali krásné osobáky. Posuďte sami... starterka závodu Irča Váňová FIM -44m! (Irča byla s námi na svém prvním kurzu na otevřené vodě), Vít Kubička FIM -42m, Standa Černý -48m, Víťa Veselý CWT -50m a FIM -55m a nakonec tam ještě Matti Eronen potopil nový finský nároďák v CWTB (constant bifins) -62m! Všem kdo se zúčastnili závodu ještě jednou moc gratulujeme k dosaženým výkonům a také je vítáme jako nové členy české freedivingové asociace AIDA.

 

Vždy máme velkou radost, když se našim studentům daří a zvyšují své výkony a sebevědomí. Nejde ovšem o tlak na výkon, ale hlavně o zvládnutí všeho pro výkon podstatného - zvládnutí procesu! Do toho patří také radost z bytí a konání. Výkon se pak dostaví a s troškou tréninku je pod plnou kontrolou! Tomu říkáme vědomý freediving. Tomu učíme naše studenty, kamarády a závodníky. No a jak se nám to během těch pár dní společně povedlo? Vyberu ty nejhodnotnější výkony:

 

Irča Váňová: STA 5:13, DYNB 108m, CWT -38m, FIM -44m, NLT -46m

Matti Eronen: STA 5:16, CWT -62m, FIM -48m, NLT -61m

Standa Černý: DYNB 80m, CWT -40m, FIM -48m, NLT -66m

Víťa Veselý: STA 6:02, CWT -50m, FIM -55m, NLT -60m

Kaťa Volova: STA 3:54, DYNB 100m, CWT -19m, FIM -23m

Aleksei Barulin: STA 5:43, DYNB 120m, CWT -24m, FIM -30m

Vít Kubička: STA 4:51, DYN 75m, CWT -38m, FIM -42m

Lucka Bastlova: STA 5:09, CWT -28m, FIM -20m, NLT -38m

Patrik Štajer: STA 7:28, NLT -71m

 

Kurzu se zúčastnil také David Netušil a musím vyjádřit obdiv a uznání, že to všechno s námi absolvoval, že do všeho šel i přes svůj zdravotní, resp. pohybový, handicap. Klobouk dolu Davide!

Přátelé, co závěrem dodat? Byla to super akce! Opravdu moc nás to s vámi bavilo. Ještě jednou všem velká gratulace k dosaženým výkonům, k získaným certifikacím a hlavně k novým zkušenostem a dovednostem v přístupu vědomého freedivingu!

Moc děkuji našim skvělým instruktorům Jindři a Morfovi za perfektní práci a také celému teamu FreedivingWorld za podporu a organizaci Blue Weeku!

Těšíme se na vás na dalším egyptském Blue Weeku už koncem dubna 2021!

Hezký den všem

Martin

Zpět na výpis

Partneři