Open Menu

O klubu

APNEAMAN je klub nádechového potápění, který vznikl v roce 2007. Zakladatelem je Martin Zajac, skvělý závodník, instruktor, kouč a trenér našich úspěšných závodníků klubu APNEAMAN a také Českého národního teamu v letech 2009 až 2017.

V roce 2017 klub oslavil 10ti leté výročí své existence a za svou dosavadní historii se vůbec nemusí stydět (viz.níže vybrané klubové úspěchy). Klub byl založen za účelem podpory a rozvoje tohoto krásného a dech beroucího sportu a sdružuje freedivery bez ohledu na výkonnost, od rekreačních až po závoďáky a držitelé tituly mistrů světa a světových rekordů!

O členy našeho klubu se rádi staráme a podporujeme je v jejich freedivingových aktivitách. Proto máme několik vedených i nevedených bazénových tréninků po celé Praze a organizujeme kurzy, tréninky a expedice po celém světě.

Členstvím v našem klubu APNEAMAN se stáváte součástí teamu a podílíte se na podpoře a rozvoji freedivingu na všech jeho úrovních. Jako poděkování, že jste s námi Vám členství přináší také spoustu výhod, které si můžete podrobně projít ZDE.

Mezi členy našeho klubu jsou mnohonásobní mistři ČR, držitelé titulů mistrů světa a medailisté ze závodů světové úrovně. Dále pak držitelé světových rekordů v bazénových a hloubkových disciplínách ve federacích AIDA a CMAS. Z úspěchů našich členů a našeho teamu uvádíme pouze
některé:

6.místo - Indoor World Championship - Maribor, Slovinsko DNF  – Martin Zajac

2008

7.místo - Team World Championship - Sharm el Sheikh, Egypt - Martin Zajac, Michal Rišian, Juraj Krpiš

2.místo - Indoor World Championship - Arhus, Dánsko - DNF - Martin Petrisko

1.místo - absolutní vítěz MED CUP - Řecko - Alena Zabloudilová Konečná
1.místo DYN - MS 2011 - Lignano/Itálie - Barbora Ivanská

2012

2.místo - celkové pořadí, Hydro-Dynamic Austrian Championship - Austria - Michal Rišian
1.místo SUUNTO VERTICAL BLUE - Bahamas - Alena Zabloudilová Konečná
1.místo - Celkově za STA, DYN, DNF - International Silesian Freediving Cup - Polsko - Martin Valenta

1.místo - FIM - SUUNTO Cool Down - Rakousko - Michal Rišian
1.místo - STA, DYN, DNF - absolutní vítěz, Mistrovství Polska (NR v DNF, 184 m) - Olsztyn - Michal Rišian

1.místo - FIM - Cool Down - Něměcko - Michal Rišian
2.místo - CWT, STA, DYN - MS týmů - Itálie, Sardínie - Martin Valenta

2015

Rybnik (Polsko) - M. Valenta 250m DYN (Národní rekord - NR), M.Valenta 8:21 STA (NR)
1.místo - Celkově STA, DYN, 16x50m - Long night of apnea - Berlín - Martin Valenta
1.místo - FIM - Hydro-Dynamic Austrian Championship - Rakousko - Michal Rišian

1.místo - DNF, DYN - Open Apnée Lyon - Lyon, FR - Michal Rišian
1.místo - Celkově za STA, DYN, DNF - The Silesia freediving cup - Polsko - Martin Valenta
1.místo - Celkově za STA, DYN - Hydro Dynamic - Vídeň - Martin Valenta

CMAS Evropský šampionát - Cagliari - Itálie:
10. místo DNF - Barbora Ivanská - 113,4m (NR)
9. místo DYN MONO - Barbora Ivanská 175,55m (NR)

AIDA - Vertical Blue 2018
4. místo (celkově) - Martin Zajac (SVK)
1. místo (celkově) - Alessia Zecchini (ITA)
1. místo CNF - Alessia Zecchini (ITA) - 73m

9. místo CWT - Martin Zajac (SVK) - 106m (NR)
1. místo CWT - Alessia Zecchini (ITA) - 107m
7. místo FIM - Martin Zajac (SVK) - 99m
2. místo FIM - Alessia Zacchini (ITA) - 96m

Klub Apneaman je nejúspěšnější český freedivingový tým a neztrácíme se ani v celosvětovém měřítku. Důkazem jsou výše zmíněné úspěchy členů našeho klubu. Jsme zároveň prima parta lidí se společným zájmem.

Přidejte se k nám… jen láska k nádechovému potápění je podmínkou.