Open Menu

Vyberte si kurz

Varianta kurzuBazénové tréninky

Země

Začátek kurzu

Instruktor


Vynulovat filtry

Expedice

Daedalus a Elphistone

Termín:
22.-29.04.2018 (8 dnů)
Doprava:
letecká
Cena:
31 900 Kč
Místo:
Daedalus, Elphistone, Egypt
Vedoucí:
Martin Zajac
Kapacita:
0 volných z 22 míst

Pro přihlášení na akci je nutné se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.

Apneaman jede koncem dubna poprvé na Deadalus! Je to jedna z nejvzdálenějších potápěčských lokalit v Egyptě ležící téměř uprostřed mezi Egyptem a Saudskou Arábií. Útes má oválný tvar o šířce až 500m, jeho stěny padají do hloubky okolo 500m a je známou lokalitou s bohatým podmořským životem s velkým výskytem pelagických ryb. Daedalus je vyhlášená lokalita hlavně díky žralokům. Můžeme zde vidět větší hejna Kladivouna bronzového i další druhy žraloků, jako např. žraloky liščí, šedé, bělocípé ... Na Daedalus jsou často k vidění hejna tuňáků, barakud, kranasů, bodloků a delfínů a když se zadaří, tak můžeme vidět také manty! Máme to štěstí, že jsme dostali povolení na freediving trip v tomto nádherném podmořském parku! :-)

Vyplouvat budeme z Marsa Alam, takže určitě nevynecháme možnost zapotápět si s želvami a také s dugongem na lokalitě Marsa Nubarak a Abu Dabab. Pokud se nezdržíme déle na Daedalusu, tak určitě navštívíme také útes Elphistone a žraloka dlouhoploutvého ;-) Samozřejmě bude možnost také potrénovat hloubku podél lana a zlepšit se v hloubkových disciplínách FIM, CWT a CNF.  Spolu s tím si i vyzkoušet disciplíny NLT a VWT, ke kterým se freediver běžně nedostane.

Video z naši akce z Rocky Islands 2016 

Pro zájemce je možné absolvovat jednodenní seminář na techniky vyrovnávání tlaku a jejich trénink! Uvítají ho jistě potápěči, kteří mají sportovní ambice, ale také potápěči kteří mají s vyrovnáváním tlaku potíže! K pilování vyrovnávání nám poslouží náš vychytaný sled. 

Kdo by dostal chuť udělat pár ponorů s přístrojem, tak jsou také v ceně zájezdu. Na lodi jsou též sportovně zábavné radovánky jako vodní lyže, banán, kolo ...

 

Video z naší akce z roku 2010

Loď Martina I *****  prošla na přelomu roků 2017/2018 velkou rekonstrukcí, aby svým klientům poskytla co nejlepší komfort a služby! Ubytování v prostorných a pohodlných kajutách s vlastní klimatizací, ledničkou a koupelnou, ... Původně byla loď spuštěna na vodu koncem roku 2007. Svým vybavením se řadí mezi luxusní lodě Rudého moře, je oceněna oficiálním Egyptským certifikátem kvality CDWS 5*****

Předběžný rogram:
Rozpotápění na Mu Barak, poté přejezd na Daedalus, kde budeme potápět dva až tři dny a pak přes Elphystone na Abu Dabab a Marsa Nubarak. Program je pouze orientační a může se změnit!

Ceny:
Dospělá osoba 31 900Kč
Člen klubu Apneaman: 30 900Kč

V ceně akce je zahrnuto:
- pobyt na lodi Martina I *****
- plná penze včetně nealko nápojů
- letenka Praha-Marsa-Praha, transfery
- poplatek 20 EUR za výjezd první den
- služby divemastera
- tréninky a konzultace
- ponory na sledu
- zapůjčení bójek a lan
- zapůjčení zátěží
- plnění lahví stlačeným vzduchem

V ceně není zahrnuto:
- egyptské vízum
- vstupy do parků Daedalus
- cestovní a potápěčské pojištění
- konzumace alkoholických nápojů
- bakšišné pro personál 40EUR


Pro další dotazy a konzultace pište anebo volejte
martin@ap­neaman.cz
mob.: +420 608 644 979
Skype: zajac.martin

Budeme se těšit
Martin
 

Partneři