Open Menu

Vyberte si kurz

Varianta kurzuBazénové tréninky

Země

Začátek kurzu

Instruktor


Vynulovat filtry

Certifikát
Základní kurzy
Kurzy freedivingu
First Level Freediver

AA Level I

Termín:
16.-23.10.2023 (8 dnů)
Doprava:
letecká
Cena:
10 900 Kč
Místo:
Sharm el Sheikh, Egypt
Vedoucí:
Jan Pohořelý
Kapacita:
0 volných z 9 míst

Pro přihlášení na akci je nutné se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.

Zveme Tě na kurz Apnea Academy Level I
Spoj dovolenou s parádními zážitky i výcvikem!

Získej kompletní základní výcvik a mezinárodní certifikaci Apnea Academy Level I. Výhodou tohoto kurzu je parádně teplá voda se skvělou viditelností a potápění v moři (studenti vždy dosahují lepších výsledků při tréninku u moře než v chladnějších českých vodách). Na konci výcviku máš navíc možnost aplikovat vše naučené na výletu za zábavným ponorem :)

Během výcviku se naučíš vše potřebné pro bezpečné a efektivní nádechové potápění. Zjistíš, jak naše tělo a psychika pod vodou funguje a jak s vodou splynout. Naučíš se správné techniky dýchání, relaxace i pohybu, a zakusíš pocity z hloubky. Navíc to všechno spojíš s parádní dovolenou u moře :)

Na co se můžeš těšit?
- naučíš se potápět do minimální hloubky 8 metrů, uplavat alespoň 30 metrů na jeden nádech a vydržet pod vodou víc jak 1 minutu 15 sekund (běžně dokážou účastníci našeho kurzu po jeho absolvování zadržet dech na 2,5 - 5 minut, potopit se do hloubky 20 metrů, a uplavou vzdálenost pod vodou 30 - 75 metrů)
- osvojíš si teorii potřebnou pro nádechové potápění (fyziologie, fyzika…)
- naučíš se správné dýchání, fyzickou i mentální přípravu před samotným potápěním
- získáš pěknou techniku a korektní pohyb
- seznámíš se s disciplínami STA, DYN, CWT
- naučíš se vyrovnávat tlak
- naučíš se záchranu na otevřené vodě, bezpečnostní pravidla a techniky, i prevenci potápěčských nehod
- budeš vědět, jak správně vybrat výstroj pro dané podmínky
- poznáš základy správné výživy
- budeš mít možnost dalších tréninků a disciplín nad rámec kurzu

Video z kurzu Level II a Level III v Sharmu z listopadu 2013

Přínosy freedivingového kurzu Apnea Academy Level I.
- dokážeš se ve vodě uklidnit, uvolnit a užít si víc radosti z potápění po delší dobu
- dostaneš mezinárodní certifikát Apnea Academy Level I. (bude se ti hodit při potápění v hlubokých bazénech, na dovolené při výletech za delfíny nebo pro pokročilé tréninky (Level II., III...)
- větší vnitřní klid nejen ve vodě, ale i v běžných stresových situacích
- dokážeš se potopit hlouběji a vydržíš pod vodou déle
- zažiješ velmi intenzivní výcvik spojený s dovolenou u moře
- získáš doporučení, jak dál trénovat
- potkáš skvělé lidi
- možnost přidat se po kurzu na vedené a nevedené tréninky Apneaman

 

Pro koho je kurz vhodný?

Absolventi AA Indoor Freediver
I když je tento kurz kompletní výcvik na Level I., s absolvovaným kurzem Indoor Freediver si Level I. užijete víc a posunete se mnohem dál. Velkou výhodou je, že Outdoor Freedivera si uděláte pěkně v teplé a průzračné vodě.

Začátečníci
Tento kurz je vhodný i pro začátečníky bez zkušeností. Nicméně lepších výsledků i zážitku dosáhnete, když nejprve absolvujete kurz Indoor Freediver.

Šnorchlaři
Líbí se vám pozorovat svět pod vodní hladinou? Dobrá zpráva - po kurzu freedivingu si šnorchlování a potápění budete užívat daleko víc.

Přístrojoví a techničtí potápěči
I pro “klasické” potápěče má tento kurz význam. Naučíte se totiž snížit spotřebu vzduchu a prodloužíte si tak čas ponoru. Navíc díky výcviku zvýšíte svou bezpečnost a schopnost řešit krizové situace. Možná už se vám také nechce tahat spoustu vybavení. Pak je freediving to pravé!

Jachtaři
Potápění posune zážitek z jachtění na úplně jiný level ;) Navíc, občas se sekne kotva, nebo se musí něco opravit na trupu lodi… pak je dobré, když jste pod vodou jako doma.

Surfaři
Surfařům se vyplatí kurz pro lepší pocit, výkony i bezpečnost. Stává se, že vás vlna podrží pod vodou. Pak je dobré, když tam umíte v klidu “chvíli” vydržet.

Ti, co se bojí vody nebo jiných věcí
Na kurzu je velký prostor věnovaný také mentálnímu tréninku. Naučíte se zvládat stresové situace a zbavíte se i strachů a fóbií.

Ve zkratce
- základní certifikace Apnea Academy Level I.
- profesionální kurz freedivingu
- disciplíny STA, DYN, CWT + teoretické testy

Zajímavosti
Účastníci po absolvování kurzu dovedou běžně zadržet dech na 2,5 - 5 minut, potopit se do hloubky přes 20 m a uplavou 30 - 75 metrů.

Místo konání a ubytování:
Potápěčská základna  Freediving World Center v holelu Labranda ve městě Sharm el Sheikh je jedna z nejlepších základen specializovaných na freediving. Před hotelem/základnou je korálový útes a co je pro nás nejdůležitější, je tam dostatečná hloubka pro trénink i těch nejlepších závodníků = až 140m :-) V rámci Apnea Academy Weeku nám jsou k dispozici dvě závodní plošiny, sled a asi dvacet bojek s různou hloubkou od 20 do 80m. Hned u základny máme k dispozici také pěkný 25m bazén. Jak již jsem naznačil, souběžně s naším kurzem bude probíhat také mezinárodní Apnea Week a na základně bývá spousta freediverů z celého světa ...

Hotel Labranda je součástí italského resortu Eden Village. Pěkné ubytování s all incl. servisem ve vysokém standardu! V ceně hotelu je vynikajici jídlo 3 x denně, přes den svačiny a nealko pití na barech. U oběda a večeře nealko nápoje, pivo a víno zdarma. Můžete bydlet v jedno, dvou anebo třílůžkových pokojích.
Součástí hotelu jsou bazény, posilovna, masérny a hlavně freedivingová základna  Freediving World Apnea Center, která nám poskytne v rámci mezinárodního setkání freediverů, Apnea Academy Week, veškerý servis za zvýhodněných podmínek, takže budeme mít na výcvik ty nejlepší podmínky!!! :-)

Doprava:
Doprava je letecky. Odlet z pražského letiště Ruzyně (z důvodu charterového letu čas odletu bude upřesněn přibližně 5-7 dní před odletem). Přílet na egyptské letiště Sharm el Sheikh. Doba letu přibližně 4 hodiny. Váhový limit na zavazadla bývá 15 až 23kg + 5kg příruční zavazadlo. Transfer z letiště do hotelu (Hotel je v části Tower Bay) trvá přibližně 15 až 20min.

Relaxace:
Ve volných chvílích v průběhu kurzu budete mít možnost odpočívat u bazénu anebo přímo u moře, před hotelem je pěkný útes, anebo se nechat namasírovat ... Možností je opravdu hodně. 

Cena:  10 900Kč
Cena pro členy klubu Apneaman: 10 500Kč

Doporučené vybavení:
Nízkoobjemová maska - Salvimar, Mares, Technisub ...
Šnorchl - Salvimar, Omer ...
Dlouhé ploutve - Salvimar, C4, Apneaman, Mares ...
Neoprénový oblek - nejlépe Elios z 3 až 5mm materiálu (lze ušít na míru)
Zátěže a gumové pásky - 1kg v plastu, pásky Apneautic
Hloubkoměr - Mares, Suunto, Salvimar ...

Veškeré potřebné vybavení na kurz lze u nás zapůjčit. 

V případě, že potřebujete poradit s výběrem vybavení, tak jsem vám samozřejmě k dispozici. Volejte, pište anebo se za námi můžete zastavit (pondělí až pátek) přímo v Apnea Academy centru na Praze 7, Holešovická tržnice hala č.16. Nově lze na kurz zapůjčit také freedivingové ploutve, počítače, obleky a zátěže  ...

V ceně je zahrnuto:

- mezinárodní plastová kvalifikační
karta Apnea Academy Level I
- diplom o absolvování AA kurzu
- kurz freedivingu
- manuál Level I
 

V ceně není zahrnuto:

- cesta na lokalitu (cca 9 - 10 000Kč)
- transfery letiště-hotel (10EUR/osoba)
- cestovní pojištění
- ubytování all incl. (65EUR/osoba/den)
- zapůjčení vybavení
- poplatek základně (100EUR/osoba/tyden)

Pro další dotazy a konzultace pište anebo volejte
jan@ap­neaman.cz
mob.: +420 608 863 884

Budeme se těšit
Honza a team

Partneři