Open Menu

Vyberte si kurz

Varianta kurzuBazénové tréninky

Země

Začátek kurzu

Instruktor


Vynulovat filtry

Expedice

Galapágy

Termín:
11.-20.08.2024 (10 dnů)
Doprava:
letecká
Cena:
151 000 Kč
Místo:
Galapágy, Ekvádor
Vedoucí:
Martin Zajac
Kapacita:
0 volných z 16 míst

Pro přihlášení na akci je nutné se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.

Vydej se s námi na další dobrodružný freedive výlet na jedno z nejvzdálenějších míst pro freediving. Galapágy bezpochyby nabízejí jedno z nejúžasnějších pelagických potápění na planetě. Jsou jedním z těch výjimečných míst na Zemi, kde se můžeš ponořit do hejna kladivounů, proplavat kolem velrybího žraloka, zamávat mantě oceánské a ponořit se do tzv. baitballu – a to vše během jediného ponoru!

Náš Freediving Liveaboard trip začne na ostrově San Cristóbal, kde se nalodíme a rovnou se vydáme na 7denní plavbu na Galapágy. Tam nás čeká potápění s pelagickými rybami, parybami, savci, kytovci… zkrátka zážitek na celý život. Poté se přesuneme na ostrovy Wolf a Darwin.

CO MŮŽEŠ OČEKÁVAT? – SETKÁNÍ S VELKÝMI ZVÍŘATY
Neexistuje proslulejší místo na potápění s kladivouny, než právě souostroví Galapágy. Takže na ty se rozhodně můžeme těšit.

Kladivouni nejsou ani zdaleka jedinými velkými zvířaty, se kterými se můžeme a budeme potápět – slibujeme! Vyrážíme tam během období, kdy se tam lze setkat s jedněmi z největších žraloků velrybích na světě. Ostrovy jsou známé velkým množstvím žraloků různých druhů, můžeme narazit i na velké žraloky galapážské, žraloky hedvábné, žraloky tygří, útesové černocípé a bělocípé žraloky...

Samozřejmě tu nejsou jenom žraloci! Můžeme se setkat s lachtany, měsíčníky (Mola mola), mořskými želvami, obřími murénami, hejny ryb a dokonce i s tučňáky galapážskými! Je zde také spousta drobných živočichů: mořští koníci, slizouni, nahožábří, štětičkovcovití a rozedrancovití. A nezapomeňme na mořské leguány!

Loď / Ubytování
Galapagos Master je 32metrové plavidlo, které v roce 2017 prošlo kompletní úpravou interiéru podle nejvyšších standardů a v současnosti vyjíždí do některých z nejlepších potápěčských lokalit na Galapágách. Má kapacitu na 16 potápěčů, čímž maximalizuje bezpečnost a pohodlí pro všechny hosty na palubě. Každá kajuta má vlastní koupelnu s teplou vodou a dostatek úložného prostoru pro všechny tvé osobní věci.

Společné prostory dostupné hostům zahrnují prostorný vnitřní salonek na střední palubě. Odpočiň si po celodenním potápění při sledování tvého oblíbeného filmu nebo nejnovějších podvodních záběrů na televizi s plazmovým displejem vedle koktejlového baru. Fotografové jistě ocení stanici pro nastavení fotoaparátu, která obsahuje několik zásuvek na nabíjení (americká kulatá zástrčka).

Špičkový sun-deck potěší milovníky opalování a zároveň poskytne úžasné výhledy na souostroví Galapág. Pro ty, kteří dávají přednost odpočinku mimo slunce, je zastíněné horní patro ideálním místem k relaxu na polstrovaných křeslech a lavicích. Se všemi nejnovějšími bezpečnostními zařízeními – GPS, VHF vysílačkami, satelitní komunikací, dvěma záchrannými čluny, nouzovým kyslíkem a AED – budeš mít jistotu, že cestuješ v naprosté ochraně a bezpečí.

Specifikace lodi
- 32 m výška / 7,5m šířka
- stabilizována
- ISM certifikát bezpečnosti
- 8 en-suite kabiny
- zkonstruována v roce 2004 / přestavená 2017
- 2 x MTU 6062 motory
- Lounge / „Camera Table“ / Nabíjecí stanice 

Organizace
Přílet: 11. 08. 2024 - San Cristóbal Airport - SCY
Boarding: 12. 08. 2024 in San Cristóbal - Marina
Plavba: 12.-19.8.2024
Vylodění: 19. 08. 2024 - cca. 8:50
Odlet: nebo prodloužení zájezdu

Strava
Co se stravování týče, zajišťujeme ti velký výběr jídla, a to z vysoce kvalitních produktů. Čerstvá kuchyně je jedním ze základních kamenů výletů na lodi. Polévky jsou domácí; chléb, pečivo a dezerty se pečou na palubě. Máme 4 jídla denně a spousty občerstvení, takže hladovět rozhodně nebudeš! Můžeš se těšit jak na bufety, tak i na menu, která budou skvěle chutnat a zároveň zohledňovat dietu freedivera. Náš šéfkuchař a 2 hostesky se o nás výborně postarají! Všechny potraviny a nápoje jsou zahrnuty v ceně, s výjimkou alkoholických nápojů. Speciálním požadavkům na stravování může být s radostí vyhověno, pokud budeme s předstihem informováni.

Ceny kajut (na osobu)
2x Premium Twin/Double Cabin - 6,495.00 €
1x Premium Double Cabin - 6,490.00 €
2x Classic Twin/Double Cabin - 6,295.00 €
2x Classic Twin Cabin - 6,295.00 €

V ceně akce je zahrnuto
- pobyt na lodi Galapagos Master
- plná penze včetně svačin a nealko nápojů
- minimálně tři ponory denně
- služby dive masterů a průvodců
- fotografie / videa

V ceně není zahrnuto
- alkoholické nápoje
- spropitné pro posádku
- potápěčské a cestovní pojištění
- vstup do národního parku (100 USD)
- mezinárodní lety na letiště San Cristóbal - SCY
- noclehy během transferů
- Transit Control Card [25USD] k zaplacení na letišti Quito/Guayaquil
- palivový příplatek (20USD)

Doplňkový / volitelný program – prodlužte si výlet!
Pro ty, kteří touží po dalších dechberoucích podmořských setkáních – můžete se k nám připojit na dalších 5 dní! Detaily budeme vědět nejpozději do konce srpna 2023! Řekněte si, abychom se na to podívali dříve! Počet účastníků je limitován na 10 osob. Pro další info a detaily nám prosím napiš.

Těšíme se na Vás na naší palubě. Jsme si jistí, že to pro Vás bude životní freedivingový zážitek!

Pro další dotazy a konzultace pište anebo volejte
mobil: +420 608 644 979
martin@apneaman.cz

Budeme se těšit
Martin

Partneři