Open Menu

Vyberte si kurz

Varianta kurzuBazénové tréninky

Země

Začátek kurzu

Instruktor


Vynulovat filtry

Expedice

Koodoo - Gan

Termín:
23.02.-03.03.2025 (9 dnů)
Doprava:
letecká
Cena:
41 600 Kč
Místo:
Koodoo, Foammulah, Gan, Maledivy
Vedoucí:
Martin Zajac
Kapacita:
24 volných z 24 míst

Pro přihlášení na akci je nutné se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.

Zúčastněte se s námi nezapomenutelné plavby v jednom z nejexotičtějších potápěčských rájů, oplývajícím rozmanitostí života pod mořskou hladinou. Během této cesty budeme kotvit u neobydlených romantických ostrůvků s bílými plážemi a potápět se u korálových atolů s bohatým podvodním světem… Kromě želv, rejnoků, mant, různých druhů žraloků (šedí, útesoví, tygří, kladivouni, velrybí,..) se můžete kochat stovkami dalších druhů ryb a korálů všech možných tvarů a barev, a to vše na jeden nádech.

Tentokrát se vydáme na přeplavbu z Huvadhoo na nejjižnější ostrov Malediv, na ostrov Gan. Huvadhoo je největší atol na Maledivách a je také největším atolem na světě! Měří 79 km od severu k jihu a rozkládá se na ploše 2 900 km. Nachází se zde přes 230 ostrovů. Atol Huvadhoo nabízí nespočet potápěčských lokalit. Mezi nejzajímavější patří ponory hned poblíž letiště/přístavu, kde fabrika na zpracování tuňáků přitahuje hejna žraloků šedých i další predátory. Další raritou této oblasti jsou noční ponory s velrybími žraloky přímo u lodi. Velrybí žraloci se zde naučili na krmení planktonem, přilákaným světly umístěnými na zadní plata potápěčských lodí. Při troše štěstí můžete mít i 3-5 těchto majestátných tvorů na dosah ruky hned u lodi.

Pro milovníky žraloků bude nejspíš vrcholem potápění oblast Foammulah, která se od doby svého objevení potápěči před pár lety rychle zařadila mezi nejlepší světové žraločí destinace. Proslavila ji především místní Tiger Zoo jejíž název napovídá, s kým budete mít při ponoru čest se setkat (přes občas i větší počty tygřích žraloků zde doposud nedošlo k žádnému napadení potápěče žralokem). Kromě nich zde můžete narazit na hejna kladivounů, při ranních ponorech na žraloky liščí a samozřejmě na šedé, útesové a stříbrocípé žraloky + manty + velrybáky a samozřejmě hejna ryb...

Našim domovem pro tuto plavbu bude loď Felicity, která je v provozu od roku 2021 a patří k vyšší střední tříde ****+. Je dlouhá 40m a široká 10m, výkon motoru je 720HP. Všechny kajuty mají vlastní koupelnu a klimatizaci. Máme 3 jídla denně, vše je mix místní a evropské kuchyně. Zdarma je káva, čaj a voda. V lodním baru je pak na výběr z nealko i alko nápojů včetně piva, vína a koktejlů. Součástí je také doprovodná loď Donghi, na níž se skladuje potápěčská výstroj a vyjíždí se s ní na ponory.Program:
18.2. - odlet z Prahy
19.2. - přílet do Male, přelet na jih na Koodoo, odpolední check dive
20. - 25.2. - lokality v oblasti Huvadhoo atolu, noční potápění s velrybáky, krmení žraloků na Villingili, Secret lagoon, Foammulah plato - žraloci tygří, stříbrnocípí popř. kladivouni, manty, žraloci liščí..., Tiger Zoo - vnadění tygřích žraloků, manta point na Hithadhoo beyru, British Loyality - vrak britského tankeru, který byl v r. 1942 poškozen japonským torpédem ale nepotopen. Až po skončení války ho Britové sami úmyslně potopili. Délka vraku cca 140 m a max. hloubka 33m. V současné době je vrak hustě porostlý tvrdými i měkkými korály a je útočištěm pro hejna ryb...
26.2. - vylodění kolem 9 h ráno, přelet z Ganu do Male a odlet domů.

Program je pouze orientační a může se změnit dle povětrnostných podmínek a také dle aktuálně dostupných lokálních letencký spojů v návaznosti na hlavní let z Male do vaší cílové destinace. 

Finální cena zájezdu v Kč se může o něco změnit na základě změny kurzu CZK/USD/EUR.


V ceně akce je zahrnuto:
- ubytování na lodi
- plná penze včetně kávy a čajů (nápoje nejsou v ceně)
- transfer letiště - loď - letiště
- veškeré potápění a služby divemasterů
- zapůjčení zátěží

V ceně není zahrnuto:
- letenka Praha - Male (cca 19 000Kč)
- letenky vnitrostátní (cca 450 USD)
- bakšišné pro posádku 120 USD
- vstupné na potápění k tygřím žralokům - cca 30 USD / ponor
​- pronájem potápěské výstroje
- cestovní a potápěčské pojištění
- konzumace alkoholických a nealko nápojů (1 lahev vody na den v ceně)
- místní poplatky a daně 8 USD / osoba / den
- přednostní rezervace horních kajut 1000Kč/kajutu či příplatky za kajuty vyššího standardu


Pro další dotazy a konzultace pište anebo volejte
martin@ap­neaman.cz
mob.: +420 608 644 979
 

Budeme se těšit :-)
Martin
 

Partneři