Open Menu

O nás

Jsme společnost poskytující komplexní služby v oblasti nádechového potápění – freedivingu.

Naším cílem a posláním je šířit povědomí o tomto krásném a přínosném sportu, přitáhnout k freedivingu co nejvíce lidí a poskytnout jim co nejlepší výcvik, informace a podmínky k jeho bezpečnému a přínosnému provozování. Věříme, že freediving jako životní styl je jedna z cest ke zdravému, vyladěnému a spokojenému životu. Freediving je na vzestupu po celém světě, dá se říci, že prožívá svůj první boom a my jsme rádi, že můžeme být u toho.

 

Rádi vám na cestě světem volnosti, pohody, relaxace, přátelství a nezávislosti pomůžeme

Apneaman club byl založen v roce 2006 a rok poté vznikla také společnost Apneaman s.r.o. První kurz freedivingu proběhl už v roce 2007. Ve snaze posunout výuku na nejvyšší úroveň, absolvoval Martin Zajac v roce 2008 mezinárodní instruktorský kurz Apnea Academy pod vedením světového rekordmana Umberta Pelizzariho. Od roku 2010 spolupracuje Martin s Umbertem jako instructor trenér na výuce nových instruktorů a Apneaman centrum se stalo kanceláří Apnea Academy International a poskytuje certifikační servis pro celou mezinárodní zónu. Zároveň máme zastoupení výcvikového systému Apnea Academy pro Čechy, Slovensko a celou východní Evropu.

 

Zastupujeme světové značky

Kromě internetového obchodu www.apneamanshop.cz jsme již v roce 2009 otevřeli v Praze specializovanou prodejnu s vybevením pro nádechové potápěče. V té době u nás nebylo dostupné kvalitní a osvědčené vybavení a nikdo tady tomu nerozuměl a neuměl poradit.

Proto jsme začali spolupracovat s renomovanými světovými výrobci, jako jsou Elios, C4, Salvimar, Skorpio, Waterway, Leaderfins, BlackTech a Apneautic, které v současné době u nás zastupujeme. Najdete u nás také vybavení dalších renomovaných značek, jakými jsou Omer, Sporasub, Suunto, Mares, Aquasphere, Aeris, Lavacore a další.

Protože víme, jak je výběr vhodného vybavení pro freediving důležitý, snažíme se držet maximum produktů skladem, aby si je mohli freediveři před zakoupením vyzkoušet. Kupovat ploutve, masky a obleky jenom přes internetový obchod není šťastná volba … Osobní přístup, individuální péče a profesionální poradenství při výběru vybavení je u nás samozřejmostí.

Učte se od nejlepších

Už od roku 2007 pořádáme kurzy všech úrovní a specializací, tréninkové akce, semináře a zájezdy za potápěním na zajímavé lokality po celém světě. Bohužel světoví výrobci trošku zaspali a nám chybělo vhodné vybavení pro tyto aktivity, hlavně pro výuku a trénink. Proto jsme začali vyvíjet vlastní.

Začalo to výrobou bójí, batohů na dlouhé ploutve a monoploutve a v roce 2010 jsme vyrobili náš první nose clip (nosní svorku). Díky svým vlastnostem a designu se stal během krátké doby nejprodávanějším nose clipem na světě a svou pozici si drží dodnes. Další inovativní nápady na nové produkty pak logicky vedli v roce 2012 k založení dceřinné společnosti pod názvem APNEAUTIC s.r.o a my jsme se pustili do dalších speciálních produktů.

Ke zvýšení povědomí o freedivingu mezi širokou veřejnost používáme kromě tiskových zpráv o mezinárodních úspěších našich reprezentantů hlavně filmovou tvorbu. Z našich kurzů, zájezdů a závodů přinášíme ve spolupráci s režisérem a kameramanem Vlastimilem Urbanem a jeho společností UW pravidelně filmové dokumenty vysoké kvality. Důkazem toho jsou ocenění z mnoha mezinárodních filmových festivalů.

U nás najdete vše na jednom místě!

Nově jsou k dispozici také půjčovna vybavení a test centrum. Díky půjčovně si již nemusí studenti kupovat nové vybavení ještě před svým prvním kurzem a zároveň mají na tomto kurzu odpovídající vybavení, což se zásadně projeví na jejich výsledcích a výkonech. Tuto službu určitě uvítají také „příležitostní“ freediveři, kteří provozují freediving jednou až dvakrát ročně.

Test centrum zase umožňuje vyzkoušet ploutve, monoploutve, hodinky, masky … ještě před zakoupením a tím předejít špatnému výběru velikosti, tvrdosti ...

Vyvíjíme, inovujeme, vyrábíme a expedujeme do celého světa!

Klub nádechového potápění Apneaman je již několik let synonymem špičkového teamu a národní reprezentace. Není to však jenom sdružení závodníků. Apneaman má stabilně kolem 60 členů. Díky našemu klubu Apneaman mají studenti a freediveři možnost dalšího růstu.

Organizujeme celoročně pravidelné vedené a nevedené bazénové tréninky, klubové výjezdy a setkání. Kromě mnoha členských výhod, jakými je například sleva -30% na celkové vstupné v Aquapalace Čestlice, sleva na bazénové tréninky, speciální akce na vybrané produkty … mají zájemci o závodění a reprezentaci klubu naši plnou podporu. Přidejte se k nám a staňte se součástí!

Profilové video

Náš tým APNEAMAN

Martin Zajac

 • Zakladatel sportovního klubu a společnosti APNEAMAN
 • Absolvent Fakulty tělesné výchovy a sportu UK Praha, trenérský směr
 • Trenér a člen mezinárodního freedivingového teamu APNEAMAN
 • Reprezentant Slovenské republiky ve freedivingu, Top 10 world athlete 2007 až 2011
 • Reprezentační trenér ČR v letech 2009 až 2015
 • Ocenění „Nejlepší trenér“ AIDA International 2011
 • Apnea Academy Instructor # IS08CZ4330
 • Apnea Academy Instructor trenér „Advanced Equalization“ a „Variable & No Limit“
 • Instruktor NAUI # 47397, CMAS Dive Master, CMAS Oxygen Provider
 • ...více viz ZDE

Václav Podařil

 • Vedoucí prodejny a eshopu APNEAMAN
 • Apnea Academy Second Level freediver
 • Člen mezinárodního freedivingového teamu APNEAMAN
 • ...více viz ZDE

Jan Pohořelý

 • Vedoucí obchodu a expedice APNEAUTIC
 • Apnea Academy Instruktor # IS14CZ4475
 • Člen mezinárodního freedivingového teamu APNEAMAN
 • ...více viz ZDE
 

Služby centra

 

Nejširší nabídka kurzů freedivingu všech úrovní doma i v zahraničí

Zájezdy a tréninkové akce po celém světě

Pravidelné bazénové tréninky vedené i nevedené

Kurzy a akce pro děti

Individuální výuka, tréninky a konzultace

Privátní kurzy a výuka na zakázku

Prodej vybavení renomovaných světových značek

Vývoj a výroba speciálního vybavení pro freediving pod značkou APNEAUTIC

Internetový specializovaný obchod www.apneamanshop.cz

Výroba obleků na míru značky Elios

Půjčovna s freedivingovým vybavením

Test centrum ploutví a počítačů

Servis a opravy vybavení

Měření objemů plic

UW filmová produkce

Partneři